...::: Rap Forum :::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...::: Rap Forum :::...

T-rap Forum Mutlu

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
♫ hesap ♫
MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_l10MyRap.Org Ayben Röportajı I_voti11MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_r10 
bobmarley
MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_l10MyRap.Org Ayben Röportajı I_voti11MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_r10 
ReaLisT..
punishment
husmad
rap_sever
EmR UçR
Mc_DD
...aKıbé3t...
orhanxxx1
En son konular
» Fuzzy ( Cenk Ayaz ) - Kulak Ver ( Beatz Fuzzy )
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 6:14 pm tarafından mcfuzzy35

» Slave Feat Fuzzy - Dilekler ( Yeni 2010 )
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 9:48 am tarafından mcfuzzy35

» FeRMaN-I KaoS [ F-K ] Track Download List.
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 3:14 am tarafından F-Key

» Lost Soul - Durum Çok Vahim
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Feat. Rapinşah - Durum Çok Vahim
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Ft. Melody - Mezar Olacak
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:06 pm tarafından ghosttt1

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:19 am tarafından ease0

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:15 am tarafından ease0

» Rap ' Ta Son NokTa HerKez Buraya" Arabesk Rap
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:14 am tarafından ease0

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Galeri
MyRap.Org Ayben Röportajı Empty
Istatistikler
Toplam 170 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: burçe

Kullanıcılarımız toplam 3029 mesaj attılar bunda 1008 konu
Anket
widgetler sağdamı yoksa şimdiki gibi solda mı daha iyi olur
- Sağ
MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_l1045%MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_r10
 45% [ 10 ]
- Sol
MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_l1055%MyRap.Org Ayben Röportajı Vote_r10
 55% [ 12 ]
Toplam Oylar : 22
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 115 kişi Perş. Ağus. 03, 2017 4:30 am tarihinde online oldu.
Anahtar-kelime
Arkadaşlar her türlü isteteğinizi bu başlık altında toplayın . Yeterince ilgileneceğiz
MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 5:37 pm tarafından CsKinq > Mariachi `
Üye istek , şikayet , öneri

Yorum: 0

MyRap.Org Ayben Röportajı

YazarMesaj
cezayben71
Amatör
Amatör

Erkek
Rep Puan :
MyRap.Org Ayben Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100MyRap.Org Ayben Röportajı Right_bar_bleue

Ruh Halim : MyRap.Org Ayben Röportajı Asik10
Tuttuğunuz Takım : MyRap.Org Ayben Röportajı 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Dinlediğiniz Rapçı : MyRap.Org Ayben Röportajı Q6281507982_4010

MyRap.Org Ayben Röportajı Empty
MesajKonu: MyRap.Org Ayben Röportajı   MyRap.Org Ayben Röportajı Icon_minitimeC.tesi Ekim 11, 2008 6:48 pm

MyRap-Selam Ayben.Temamız undergorund a yönelik olduğu için Underground dan başlayalım.Sana göre undergorund nedir?

Ayben-Underground bence insanın kendine yakışanı giymesidir 
Şaka bir yana insanlar biraz yanlış tabir ediyorlar bende şu anda kendimi Underground görüyorum bunu hissetmek önemli tabi, ancak albüm yaptıktan sonra artık Underground değilsiniz demektir.

MyRap-Peki Underground Türkçe Rapte hakkettiği yerde mi?

Ayben-Undergrounda ilgi ve saygı büyük,şu anda yapılan çalışmaları takip etmeye çalışıyorum ki belki bilmediğim dinlemediğim bir çok mc vardır.ancak Underground hakkettiği yerde mi derken bana sorduğunuz soru cevabı şu yöne götürüyor; yeterince tanınıyor mu?hayır tanınmıyor ve tanınmadığı için sadece bizler bildiğimiz için zaten Underground kalıyorlar,henüz albüm yapmadıkları için.Demin de söylediğim gibi bandrol almışsanız ve albüm çıkartıyorsanız tvde klipleriniz dönüyorsa artık Underground değilsiniz.bu bir gerçek.

MyRap-Underground da başarılı bulduğun beğendiğin isimler var mı?

Ayben-Tabiiki var,Sahtiyan, Alaturka Mavzer,Sansar,Mic Rap,Rap Angels,Buğra aka Milat Farkinsan ve Enmuel ve belki daha sayamadığım bir çok mc var dinlediğim.Kadıköy ekibi , Sahto ve Rap Angels,Engin (Enmuel) zaten dostlarım sürekli görüşüyoruz çalışmalar yapıyoruz.Farkinsan ve Enmuel bu saydıklarımın arasında en küçük yaşta olanları ancak çok iyi olacaklarına inanıyorum.

Bana demolarını dinletmek isteyenler Hammer müziğe benim adıma yollarlarsa bana ulaşacaktır.

MyRap-Türkiye'de Türkçe Rap adına sayılı bayan mclerimizden birisin.Kimilerine göre en iyisin.Öncelikle şunu belirtmeni istiyorum.Bu işe nasıl başladın?Başlarken böyle bir noktaya çıkacağını tahmin etmiş miydin.?

Ayben-Aslında çıkarken böyle olacağını tahmin ediyordum bir insan kendine güvenmeden bu işi başaramaz zaten,ancak bu kadar çabuk olmasını hiç beklememiştim.bir şeyi çok isterseniz oluyor ve çok çalışmak gerekiyor ben boş durmadım sürekli yazdım konserlere çıktım.sahneden korkmadım en önemlisi bu ve benim benimsediğim ve herkesinde bildiği şey şu ki yalnız başına konser veremeyen rapper gerçek bir mc
değildir.Bizim yerimiz sahne,oraya çıkmadan asla tamamen olamazsın istersen 100 albüm yap ama gerçek bu.Asıl şov orda,orda kendini ispatlaman gerekiyor.

MyRap-Peki bu başarını neye borçlusun ve bu başarında abinin rolü nedir?

Ayben-Bu başarının büyük bölümünü abim oluşturdu ben bunu her zaman gururla söyledim.O bana güvenip onlarca büyük organizasyonda yanına aldı ve bende ona bu güveni verebilmek ve onu utandırmamak için çok çalıştım.Sonunda başardım.Kaldı ki gerçekten bende bir ışık görmeseydi asla bu desteği vermezdi ama sizde takdir edersiniz ki ben yaptığım her işi dinleyenlerden önce dünyanın en iyi mc sine beğendirmeye çalışıyorum.Bu daha başlangıç,çok daha iyilerini yapmak için çalışıyorum

MyRap-Bir rapper olmasaydın eğer tam olarak ne olmayı amaçlardın ?

Ayben-Hayatımda bir şekilde rap olurdu,vokal yeteneğim olmasaydı bir şekilde prodüktörlük yapmak, yani rape bir şekilde tutunmak isterdim oda olmazsa kıyafet tasarlayabilirdim rapperlar için 

MyRap-Albüm hakkında konuşalım biraz.Kariyerinin ilk albümü yolda.Öncelikle en merak edilen soru şu : Belirli bir tarih var mı , çalışmalar nasıl gidiyor?

Ayben-Belli bir tarih veremem çünkü verdiğim tarih olmadı,insanlar bunun bizden kaynaklandığını sanıyorlar ancak biz albümleri evimizin oturma odasında yapmıyoruz,bir sürü aksilik oluyor ve anladım ki bu işler planlandığı gibi gitmiyormuş ve tarih vermeye tövbe ettim.çalışmalar mükemmel gidiyor araya başka sürpriz çalışmalar giriyor.aldığım teklifler beni inanılmaz şaşırtıyor ancak şu anda albüme yoğunlaştığım için çoğunu ertelemek durumunda kalıyorum.albüm kayıtları sırasında Nil Karaibrahimgil 'in albümü için bir parça kaydettik.Bir de geçtiğimiz günlerde Sertab Erener konserlerinde eşlik etmemi istedi ve bende seve seve projeye katıldım.Onun varolan 3parçasına yeni sözler yazarak sahnede eşlik ettim.7 nisan cuma akşamı venue deydik ve mükemmel bir konser gerçekleşti.

MyRap-Bu albümde daha önce albüm dışı yaptığın çalışmalardan farklı bir şey yaptın mı?

Ayben-Albümde de diğer çalışmalarımda yapmış olduğum gibi rap yaptım,bu albüm benim birikimlerimi yansıtacak.yazdığım sözleri yaşadığım çoğu şeyi bu albümde toparladım ,tam zamanı olduğunu düşünüyorum.insanlar geç bile kaldığımı söylüyorlar ancak ben o ara dönemde boş durmadım zaten.Konserler düetler vs. 

MyRap-Kimlerle featin var?bizi ne gibi sürpriz ler bekliyor?

Ayben-Tabi ki Ceza ,Sahtiyan olacak herkesin tahmin ettiği gibi.Rap Angels,Alaturka Mavzer bir aksilik olmazsa yer alacaklar. Birkaç isim daha var ama onlarda sürpriz olsun.

MyRap-Umarım albüm hakkında merakı olanlar tatmin olmuşlardır.Gelelim gündemi meşgul eden diss konusuna : sana göre rap te diss mutlak olmalımı?Yada biri diss yaptığında mutlak karşılık olmalımı ?

Ayben-Dünyanın her yerinde Rap te diss var. Rap in bel kemiklerinden kabul edilmiş.Foxy Brown Lil Kim e diss attığında kimse Foxy ortamı böldü yada bilmem kimi sattı dememiştir emin olun bu iş bu şekilde yürüyor. Biz kavga edip birbirimize şiddet uygulamıyoruz.Biz sözlerimizle gerekeni yapıp kendimizi savunuyoruz.Öyle yada böyle diss her zaman olacak.ve biri diss yapıyorsa dissin muhatabı da aynı şekilde cevap verebilir.Mutlak karşılık olmalımı derken ben kendi adıma her disse karşılık vermem yani tanımadığım alakasız bir insan bana diss yaparsa olaya neden atlayayım ki?Bırakırım kendi kendine konuşsun.

MyRap-Diss te küfür şart mıdır sana göre?Daha iğneleyici küfürsüz sözler seçilmesi daha uygun değil mi sana göre?

Ayben-Bunu diss olarak sınıflandırmamak lazım,biz rap yazarken günlük hayatta kullandığımız cümleleri bir araya getiriyoruz. kim küfür etmiyorum derse yalan söyler dünyanın en kibar insanı bile diline almasa da aklından geçirir.Küfür hayatın içinde zaten var.illa rapçi ler küfrediyorlar diye bir şey yok yani.Ayrıca küfürler nadiren çıkıyor kalemimizden.illa küfretmek için rap yapanları tasvip etmiyorum ancak arada kaçan olur o da sorun yaratmamalı.

MyRap-Gerek albüm hakkında,gerek Underground hakkında gerekse şahsın hakkında merak edilenler umarım yanıtını bulmuştur.MyRap.Org olarak bizi kırmayıp zaman ayırdığın çok teşekkür ederiz.Undergrounda destek için açtığımız siteye en yakın zamanda senide bekleriz.

Ayben-Ben teşekkür ederim,sorular elime ulaşınca üye oldum zaten saygı ve sevgiler herkese.

MyRap.Org Ayben Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ayben röportajı
» Ayben Milliyet Gazetesi Röportajı [10 Mayıs 2008]
» ayben Kimle Ft Yapmalı?
» ayben'i ilk nerden duydunuz?
» ayben resimleri