...::: Rap Forum :::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...::: Rap Forum :::...

T-rap Forum Mutlu

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
♫ hesap ♫
ayben röportajı Vote_l10ayben röportajı I_voti11ayben röportajı Vote_r10 
bobmarley
ReaLisT..
punishment
husmad
rap_sever
EmR UçR
Mc_DD
...aKıbé3t...
orhanxxx1
En son konular
» Fuzzy ( Cenk Ayaz ) - Kulak Ver ( Beatz Fuzzy )
ayben röportajı Icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 6:14 pm tarafından mcfuzzy35

» Slave Feat Fuzzy - Dilekler ( Yeni 2010 )
ayben röportajı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 9:48 am tarafından mcfuzzy35

» FeRMaN-I KaoS [ F-K ] Track Download List.
ayben röportajı Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 3:14 am tarafından F-Key

» Lost Soul - Durum Çok Vahim
ayben röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Feat. Rapinşah - Durum Çok Vahim
ayben röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Ft. Melody - Mezar Olacak
ayben röportajı Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:06 pm tarafından ghosttt1

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
ayben röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:19 am tarafından ease0

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
ayben röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:15 am tarafından ease0

» Rap ' Ta Son NokTa HerKez Buraya" Arabesk Rap
ayben röportajı Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:14 am tarafından ease0

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Galeri
ayben röportajı Empty
Istatistikler
Toplam 170 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: burçe

Kullanıcılarımız toplam 3029 mesaj attılar bunda 1008 konu
Anket
widgetler sağdamı yoksa şimdiki gibi solda mı daha iyi olur
- Sağ
ayben röportajı Vote_l1045%ayben röportajı Vote_r10
 45% [ 10 ]
- Sol
ayben röportajı Vote_l1055%ayben röportajı Vote_r10
 55% [ 12 ]
Toplam Oylar : 22
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 115 kişi Perş. Ağus. 03, 2017 4:30 am tarihinde online oldu.
Anahtar-kelime
Arkadaşlar her türlü isteteğinizi bu başlık altında toplayın . Yeterince ilgileneceğiz
ayben röportajı Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 5:37 pm tarafından CsKinq > Mariachi `
Üye istek , şikayet , öneri

Yorum: 0

ayben röportajı

2 posters
YazarMesaj
♫ hesap ♫
~ !..!~herkesrapdinlemesin~!...!

~    !..!~herkesrapdinlemesin~!...!
♫ hesap ♫

Erkek
Rep Puan :
ayben röportajı Left_bar_bleue900 / 100900 / 100ayben röportajı Right_bar_bleue

Ruh Halim : ayben röportajı Dagini10
Tuttuğunuz Takım : ayben röportajı 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
Madalyalar : ayben röportajı 2c86f87e84e0330c97a7945abd3f976d

ayben röportajı Empty
MesajKonu: ayben röportajı   ayben röportajı Icon_minitimePaz Eyl. 21, 2008 7:51 am

Ayben Röportajı
İlk olarak 99 yılında Nefret´in " Meclis-i Ala " albümünde Elif ile beraber söyledikleri " Yüzyüze isimli parçayla adını duyuran Ayben ilerleyen zamanlarda Nefret - Narcotic - Ceza - Aylin Aslım ve Fuat ´ın albümlerinde yer alarak
Türkce Rap´te sayısı çok az olan kız mc ´lerinde başarılı olabileceğini kanıtlamayı başarmıştır.
Selo, Civciv, Hamsta ve Puma nın bizleri misafir ettikleri "Kadıköy Acil Stüdyosu"nda sıcak ve samimi bir ortamda Ayben ile
Snd team adına BaranG, ObiEfsa ve ahker son dönemlerde yaşanan "Diss olayları" , "Üyelerin merak ettikleri sorular" ve "Kendi
hazırladığımız sorulardan" oluşan bir röportaj yaptık.

Üye soruları ;

Ahker : Yeni albümünde kimlerle ft olacak ?
Ayben : Ceza ve Sahiyan kesin. Alaturka Mavzer ile yapmayı düşünüyorum birde Rapangels grubunu çok istiyorum ama bu ara irtibat biraz koptu. Tekrar toparlanıp son haline getireceğiz ve birkaç görüşme daha var bakalım sonuç ne olacak.
Ahker : Bir kız olarak rap dünyasında tepki gördün mü ?
Ayben : Hayır görmedim.
Ahker : Ayben´le ft. yapmak için ne gibi özellikler gerek ?
Ayben : Kötü olsunda ben onu ezeyim diye düşünmem .Kaliteli olması lazım ve insanlara birşeyler verebilecek ,işini iyi yapan ve değer veren birisi olmalı.
Ahker : Değer verdiğin insanları diğer insanlardan ne kadar ileride tutarsın ?
Ayben : Değer veriyorum işte daha ne yapayım ki )
Ahker : Bayan rap grubu düşünüyor musun ?
Ayben : Hayır tek devam etmek istiyorum ama bayan rapcilerle çalışmalar yapmak isterim tabii ki
Ahker : Ceza ve Fuatın arası bozuk. Peki ya senin ?
Ayben : Benimde aramın çok iyi olduğu söylenemez sonuçta artık o da kendi yoluna bakıyor bizde kendi yolumuza.
Ahker : Ogeday hakkında düşüncelerin neler ?
Ayben : Ogeday la hiç tanışmadım bile .İnternette hakkımda onunla ilgili bir dedikodu çıkartmışlar bende o dedikoduyu çıkartan
kişiye diss yaptım sonuçta Ogedayla hiç alakam yok
Ahker : Aylin aslım tarzı ikinci bir düet çalışması daha yapacak mısın ?
Ayben : Evet bi tane daha yaptım ama onu şimdi açıklamayalım onlar söylese daha iyi olur önce onlar açıklasın yani
( Röportaj yaptıktan sonra açıklama geldi = Nil Karaibrahimgil ile bir düet çalışması yaptı )
Ahker : Bu noktalara gelmesinde abisinin önemi ne kadar ?
Ayben : Tabii ki çok büyük. Bunu hiçbir zaman inkar etmedim. Ama özellıkle ben Ceza´nın kardeşiyim beni sevin gibi bir davranışta olmadım. Onun sayesinde çok büyük festivallere çıktım, birçok organizasyona katıldım ve en iyisi olabilmek için çok uğraştım.Kendimi abime beğendirebilmek için çok çaba gösterdim. O benim hayatımdaki en değerli şey. Üzerimdeki emeğini asla inkar edemem. Bazı insanlar yanlış düşünüyor mesela " Ceza olmasaydı buralara gelemezdi " gibisinden sözlerle karşılaşıyorum ama Ceza yıllardır var ve ben hala albüm çıkaramadım mesela. Sonuçta o da aktif olarak rape devam ediyor ne kadar yoğun olduğunu biliyorum.
Ahker : Söz yazarken nelerden ilham alırsın ?
Ayben : Beat çalar ve ben ne hissediyorsam onu yazarım .Özellikle bir ilham kaynağım yok
Ahker : Neden Kolerayı görmeden diss attın ?
Ayben : Artık aramızdaki sorunları kimse kurcalamasın.
Ahker : İlk olarak Türkce rapi nerde duydun
Ayben : Türkce rap yapılabildiğini ilk Ceza´dan duymuştum.
Ahker : Örnek aldığın kişiler var mı ?
Ayben : Abim var en başta .Missy Elliotu beğeniyorum.

Vee şimdi sıra bizim sorularımıza geldi )

Ahker : Biz seni ilk olarak Nefretin "Meclis-i Ala" albümünde yaptığın feat ile tanıdık. Daha önce rap yapıyormuydun ?
Ayben : İlk olarak çok küçük yaşlarda abimden duydum rap müziği daha sonra Türkce yapılabildiğini yine Ceza´dan gördüğüm zaman yavaş yavaş rap yazmaya başladım.Sonra Nefret´in ilk albümü için stüdyoda çalışırlarken abim hadi sende dene dedi ve ilk profesyonel çalışmam orda oldu.
Ahker : Rap senin için neyi ifade ediyor ?
Ayben : Hayatımın vazgeçilmezleri arasında hatta en başında. Benim yaşam tarzım.
Ahker : İlk rap yaptığın zamanla şimdiki raplerin arasında gelişme görüyor musun ?
Ayben : Tabii ki. Nefret albümlerinden sonra ben evde kendi kendime kayıtlar yaptım. sürekli olarak rap yazıyordum. Sonra annemin rahatsızlığından dolayı belli bir süre uzaklaşmak zorunda kaldım. Ama o dönemde bile sarıldığım şey rapti.
Ahker : Aylin Aslım´la yaptığın " Gelinlik Sarhoşluğu " parçasında çoğu yorumcuya göre sen daha fazla beğenildin. Bunu nasıl başardın ?
Ayben : Teklif geldiğinde çok sevindim. Hiç tereddüt bile etmeden kabul ettim çünkü Aylin´de alternatif müzik yapıyor. Ayrıca kendisi dünya iyisi bir insan abla gibi benim için. Parçayı yaparken bana konuyu söyledi ve tam anlatmak istediğim tarzda bir konuydu. Albümde klip çekilmediği halde en çok tutulan parçalardan biri oldu ve ben bununla gurur duydum.
Ahker : Rap yapmak isteyen yada bu yola başlamış olan kız mc ´ lere neler tavsiye ediyorsun ?
Ayben : Kızlar öncelikle cesur olmalı hiçbirşeye kulak asmasınlar çünkü onları yıldırmak için neler neler söyleyecekler. Kendilerine inansınlar, güvensinler, yaptıkları işi benimsesinler ve sevsinler. Sürekli olarak rap yazsınlar. Yeni yazdıklarının daha öncekilere kıyasla çok çok iyi olduğunu görecekler. Mesela benim albümümde çok eskiden yazdığım sözlerde var.
Ahker : Yeni albümün adı belli oldu mu? Bize biraz albümünden bahseder misin ?
Ayben : Albümün ismi henüz belli değil. Beatlerin hemen hepsini Roka yaptı. Funky C nin de altyapıları var onunla da albümde onunla da feat istiyorum ve scratchler ona ait olacak. Ceza ve Sahtiyan ile kesin feat var ve Alaturka Mavzer ile değişik birşeyler yapmak istiyoruz. Kayıtları Digitolia stüdyosunda Ayhan SAYINER ´ in prodüktörlüğünde yapıyoruz. Yurt dışından albümde birkaç isim olacak ama henüz kesinleşmediği için söyleyemeyeceğim.
Ahker : Aynı evde hem Ceza hem sen yıllardır rap yapıyorsunuz. Babanız bu durumdan nasıl etkilendi? Yani onun için zor olmuştur herhalde.
Ayben : Babam bize inanılmaz destek verdi. Beni boş gördüğü zaman "kızım söz yaz" der veya "hadi bana yeni sözlerinden oku" der.Sanki ödevimmiş gibi bana sorumluluk yükler. Biz rap yaparken gelir dinler. Özellikle abim rap yaparken bize sanki hayal gibi geliyor.
Ahker : Peki abinin çok iyi rap yapıyor olması sende motivasyon mu oluşturuyor yoksa kötü mü etkileniyorsun ?
Ayben : Ceza´nın kardeşi olmam benim üzerime çok büyük bir sorumluluk yüklüyor. Sonuçta onun adını da taşıyorum ve asıl önemli olan yaptıklarımı abime beğendirebilmek. Zaten o beğenmese bana izin vermezdi
Ahker : Ceza ve Sezen AKSU´nun yapacağı parçada sen de yer alacak mısın?
Ayben : Hayır. Ama çok özel bir parça olacak.
Ahker : Geçtiğimiz günlerde Ceza Sahtiyan ve senin yaptığınız bir diss parçası piyasaya çıktı ve bunun hemen arkasından sen bir açıklamada bulundun. Bu konu hakkında bizleri biraz daha detaylı bilgilendirir misin?
Ayben : O parça benim albümüm için demo olarak kaydedilmişti. Sonra aramızdaki sorunları çözdük ve bu parçayı albüme koyma ihtiyacı duymadık albümden çektik bu şarkıyı. Ben bunu sadece bir tane arkadaşıma yollamıştım ve o da Paylaşıma açık olan bir klasörün içine atmış. Ben birgün eve geliyorum ve bir internet sitesinde "Bu diss kimsede yok = Ceza, Sahtiyan ve Ayben " diye bir forum gördüm ve bakayım dedim ama bu parçanın olacağını tahmin bile etmiyorum çünkü sadece bir kişiye verdim ve onada çok güveniyorum. Parçayı indirdim ve çalmaya başladığı anda ayak ucumdan başıma kadar bir ateş sıçradı ve tamda ortalık durulmuşken, sakinleşmişken bu parça ortaya çıktı. Ulaşabildiğimiz herkese haber verdik ve parçanın yayınlanmasına izin vermedik ve ben o gece sabaha kadar hayatımda toplam internete girdiğimden daha fazla forumlarda bekledim ve olaydan sonra Sagopa´yı aradım. Sonra bir özür yazısı yazdım. Ama o özür yazısını bazı insanlar yanlış algıladı. O yazı benim ağzımdan çıktı Ceza veya Sahtiyan´ın ağzından değil, ayrıca yaptığım hiçbir diss için ki o parçanın içinde yaptığım diss de dahil özür dilemedim sadece o parçanın sorumluluğunun bende olduğu halde internette yayınlandığı için özür diledim. Sonuçta o parçayı yaptım ve yaptığım bütün parçaların arkasındayım. Zaten Sagopayla da konuştuk ve sorunu hallettik.
Ahker : Son dönemde Türkce rap piyasasında hareketlenme var ve birçok albüm çıktı. Sence bu çalışmalar nasıl olmuş ?
Ayben : Hepsini takip edemiyorum ama İstanbul Attack yani Fuchs benim abim gibi ona büyük saygım var çok özel bir insan benim için ve ayrıca son albümlerden en çok beğendiğim Mode XL.
Ahker : Türkce rap yapan grup ve mc´ler basında daha fazla yer almaya başladıktan sonra magazin basınında bazı ünlülerinde rap yapacağına dair haberler çıktı. Bu konuda ne düşünüyorsun ?
Ayben : Bence olmaz böyle birşey. Hiçbirşeyi de etkilemezler. Komik olurlar .
Ahker : Reklamlarda yakın zamanda Ayben´i görebilecek miyiz ?
Ayben : Şimdilik hayır. Ama olursa da teklifleri değerlendiririm.
Ahker : Albümünde belli bir konsept var mı? Konuların ağırlıklı olarak toplandığı bir nokta var mı ?
Ayben : Kendi başıma raple kaldığım dönemlerde yaşadığım anları yazdım. Şikayet ettiğim rahatsızlık duyduğum şeyler var. Ben misyoner değilim sonuçta müzik yapıyorum.
Ahker : Albümde Rapangels ile featuring yapacaksın. Peki başka kız mc´lerle çalışmayı da düşünür müsün ?
Ayben : Rapangels gerçekten iyi oldukları için onlarla çalıştım. Keşke daha fazla iyi kız mc olsaydı ve beraber çalışsaydık. Bana her türlü demolarını yollayabilirler.www.ayben.net adresinden bana ulaşabilirler yada Hammer müzik daha garanti. Bana gelen bütün demoları dinliyorum. Şu aşamada onlarla sadece düet yapabilirim başka destek sağlayamam ama en azından tavsiyelerde bulunabilirim. Onlara kayıt imkanı sağlayabilecek bir ortamım yok maalesef ama elimden gelen desteği verebilirim.
Ahker : Bu albüm için kendini yeterli görüyor musun? yoksa biraz daha bekleyim ve daha iyisini yapayım diye mi düşünüyorsun ?
Ayben : Tam zamanı bence. Bir sonraki albümüm elbette ki bundan daha iyi olacak buna eminim. Zamanla ondan daha iyiside olacak ama şu anda çalıştığım birikimi bir şekilde rape dökmem gerekiyor. 8 senedir bu işin içindeyim ve bazılarının söylediği gibi Ceza ´nın kardeşi olmak albüm çıkarmamı sağlamıyormuş demek ki. Birçok albümü olan insanlardan daha fazla sahne ve konser tecrübesine sahibim .
Ahker : Pop müzik yapan birisinden düet teklifi gelse kabul eder misin ?
Ayben : Kaliteli müzik yapan isimlere her zaman kapım açık. Daha önce düet teklifi aldım ama kendi albümüme yoğunlaştığım için şimdilik doğru zaman olmadığı için kabul etmedim belki ilerde tekrar olabilir.
Ahker : Türkce rapin geleceğini nasıl görüyorsun?
Ayben : Ancak kendi içimizdeki dinleyicilerin en üsttekine saldırma psikolojisinden kurtulduğumuz zaman bir yerlere gelebiliriz. Önceden "Birgün herkes Türkce rap dinleyecek" diyordu herkes ama şimdi Kral TV´de klipler dönüyo reklamlarda rap var ama şimdide kendileri yapamadıkları için kıskanıyorlar. Herşeyin zamanı var.
Ahker : Albüm hangi müzik şirketinden çıkacak?
Ayben : Hammer Müzik
Ahker : Son söz senin Ayben
Ayben : Albüm çok yakında geliyor ve çok da iyi bir şekilde gelecek. Arşivlerinize kaliteli bir eser daha eklenecek. Kendi aralarında konuşmayı bıraksınlar ve bizi bize bıraksınlar. Bizim problemlerimiz bizim aramızda kalsın dinleyenler bölünmemeli kim haklı kim haksız diye yorum yapmasınlar dissleri dinlesinler ve parçaların kalitesi hakkında konuşsunlar. Herkes zaten kendine göre haklı. Artık bu kavgaları ve bölünmeleri bıraksınlar ve keyfini çıkarsınlar. Beni beğenirler yada beğenmezler o kendi sorunları ama saygı göstermek zorundalar çünkü beğenselerde beğenmeselerde ben burdayım.
http://t-raple.benimforum.org
cezayben71
Amatör
Amatör

Erkek
Rep Puan :
ayben röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100ayben röportajı Right_bar_bleue

Ruh Halim : ayben röportajı Asik10
Tuttuğunuz Takım : ayben röportajı 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Dinlediğiniz Rapçı : ayben röportajı Q6281507982_4010

ayben röportajı Empty
MesajKonu: Geri: ayben röportajı   ayben röportajı Icon_minitimeC.tesi Ekim 11, 2008 6:46 pm

saol paylasm için

ayben röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası