...::: Rap Forum :::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...::: Rap Forum :::...

T-rap Forum Mutlu

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
♫ hesap ♫
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_l10Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü I_voti11Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_r10 
bobmarley
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_l10Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü I_voti11Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_r10 
ReaLisT..
punishment
husmad
rap_sever
EmR UçR
Mc_DD
...aKıbé3t...
orhanxxx1
En son konular
» Fuzzy ( Cenk Ayaz ) - Kulak Ver ( Beatz Fuzzy )
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 6:14 pm tarafından mcfuzzy35

» Slave Feat Fuzzy - Dilekler ( Yeni 2010 )
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 9:48 am tarafından mcfuzzy35

» FeRMaN-I KaoS [ F-K ] Track Download List.
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 3:14 am tarafından F-Key

» Lost Soul - Durum Çok Vahim
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Feat. Rapinşah - Durum Çok Vahim
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:08 pm tarafından ghosttt1

» Lost Soul Ft. Melody - Mezar Olacak
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:06 pm tarafından ghosttt1

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:19 am tarafından ease0

» Arabesk Rap / HerKez Buraya
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:15 am tarafından ease0

» Rap ' Ta Son NokTa HerKez Buraya" Arabesk Rap
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 6:14 am tarafından ease0

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Galeri
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Empty
Istatistikler
Toplam 170 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: burçe

Kullanıcılarımız toplam 3029 mesaj attılar bunda 1008 konu
Anket
widgetler sağdamı yoksa şimdiki gibi solda mı daha iyi olur
- Sağ
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_l1045%Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_r10
 45% [ 10 ]
- Sol
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_l1055%Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Vote_r10
 55% [ 12 ]
Toplam Oylar : 22
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 115 kişi Perş. Ağus. 03, 2017 4:30 am tarihinde online oldu.
Anahtar-kelime
Arkadaşlar her türlü isteteğinizi bu başlık altında toplayın . Yeterince ilgileneceğiz
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 5:37 pm tarafından CsKinq > Mariachi `
Üye istek , şikayet , öneri

Yorum: 0

Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü

YazarMesaj
♫ hesap ♫
~ !..!~herkesrapdinlemesin~!...!

~    !..!~herkesrapdinlemesin~!...!
♫ hesap ♫

Erkek
Rep Puan :
Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Left_bar_bleue900 / 100900 / 100Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Right_bar_bleue

Ruh Halim : Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Dagini10
Tuttuğunuz Takım : Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
Madalyalar : Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü 2c86f87e84e0330c97a7945abd3f976d

Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Empty
MesajKonu: Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü   Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü Icon_minitimePaz Eyl. 21, 2008 7:36 am

Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü D26104113

Mersin’de özel bir dershanenin müdürlüðünü yapan 52 yaþýndaki Mustafa Koca, ‘Ritimli Görsel Eðitim Projesi’ geliþtirip, öðrencilere, konularý rap müziðin sözleriyle anlatýyor

Þu an sadece Fen Bilgisi dersinde uyguladýðý ‘Rap eðitimi’, Türkçe, Matematik, Ýngilizce ve Sosyal Bilgiler dersi için de uyarlayacaðýný bildiren 28 yýllýk öðretmen ODTÜ Kimya Mühendisliði Bölümü mezunu Mustafa Koca, bu projenin patentini almak için Türk Patent Enstitüsü ile TÜBÝTAK’a baþvuracaðýný söyledi.

Bu sistemi 8- 16 yaþ grubundaki öðrencilerde uyguladýðýný bildiren Mersin Özel Seçkinler Dershanesi Kurucu Müdürü Koca, “Ýþleyeceðimiz dersin konusunu bilgisayarda slaytlandýrýyorum. Ders anlatýmýný da rap þarkýlarýn sözleri gibi seslendiriyor, öðrencilerle birlikte rap yaparak dersi anlatýyorum. 5-6 yýldýr bu sistem üzerinde çalýþýyorum. Öðrencinin heyecan duymasýný, adrenalin salgýlamasýný, beynin erken uyarýlmasýný, derse adaptasyonlarýný saðlýyorum. Öðrencilerimin raplý uygulama sýrasýnda topladýklarý 6-7 dakikalýk dikkat süresi içinde biz eðitim iþini bitiriyoruz” dedi.

Þiirsel anlatýmýn düz anlatýma göre daha verimli olduðunu düþünerek ‘Rap eðitimi’ hayata geçirdiðini vurgulayan Koca, þunlarý söyledi:
“Bir ders anlatýrken çocuklara duygu yoðunluðunun aktarýlmasý gerekir. Daha önce bazý konularý þiirleþtirmiþtim. Daha sonra çocuklarýn rap þarkýlara ilgisini, duygularýnýn yoðunluðunu fark ettim. Bu kez rapla ders iþlemeyi kararlaþtýrdým ve bu projeyi hayata geçirdim, baþarý elde ettim. Temel bilgiler uzun süreli olarak hafýzaya daha iyi aktarýlýyor. Düz anlatýmda saðlanacak kalýcýlýk yüzde 10 iken, bu sistemde kalýcýlýðýn yüzde 90'lara çýktýðýný gözlemledim. Bir diðer yararý da 40 dakikada anlatýlan dersin birkaç dakikada anlatýlýyor olmasý, çocuklarýn dikkatlerinin en yoðun olduðu zamana denk gelmesi ayrý bir þans.”

Rap eþliðinde ders iþlemenin kendilerine büyük keyif verdiðini bildiren öðrenciler de, “Rap yaparak iþlediðimiz konularý daha iyi hatýrlýyor, sorularý ve problemleri daha çabuk çözüyoruz” dedi.
http://t-raple.benimforum.org

Rap Yaparak Ders anlatan Dershane Müdürü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bu gün seni anlatan kelime nedir
» şuanda sizi en iyi anlatan 3 parça